Vaše příběhy

Honzíkova cesta

13.07.2019

Kliniku GENNET nám doporučila MUDr. Alice Krebsová z IKEMU, ke které docházel manžel každý rok na vyšetření, kvůli své nemoci (polycystická choroba ledvin).

První konzultace proběhla u MUDr. Krutilkové, se kterou jsme se kvůli nemoci manžela domluvili na genetice embryí. Paní doktorka vše krásně vysvětlila. Když byly hotové výsledky, objednali jsme se na konzultaci IVF k MUDr. Rožníčkové. Tato mladá sympatická doktorka se ptala se na můj cyklus, jaké mám problémy (byl mi diagnostikován syndrom polycystyckých ovárií- pcos) a také jak dlouho se snažíme o miminko. Udělala ultrazvuk a poslala nás na krev. Mezi 2-3 dc jsem mela jít na odběr krve kvůli hormonálnímu profilu a manžel na spermiogram a vyšetření moči. Na kontrolu jsme se měli objednat mezi 10-12dc na ultrazvuk a výsledky. Manželův spermiogram nedopadl bohužel dobře, zahájil tedy léčbu u androloga MUDr. Viktora Vika. Zpočátku to vypadalo, že bude muset podstoupit TESE (získání spermií chirurgickou cestou), ale nakonec se po půl roce spermiogram zlepšil a já mohla zahájit stimulaci na IVF.

1. IVF – březen 2016

Stimulační protokol jsem měla na 150 IU Puregon - bylo získáno 18 oocytů, vitrifikovaná byla 4 embrya. Na základě provedeného molekulárně-genetického vyšetření genu PKD1 a uvedeného screeningu aneuploidií se doporučilo transferovat embryo č.1, embrya č. 2 a 3 byla patologická a embryo č. 4 nevyšetřené. Transfer embrya proběhl v květnu 2016, bohužel jsem neotěhotněla.

2. IVF – červen 2016

Stimulační protokol byl pozměněn na 125 IU. Bylo získáno 15 oocytů, vitrifikována byla 2 embrya. Po vyšetření bylo doporučeno transferovat embryo č.2, druhé embryo bylo patologické. Transfer v říjnu 2016 - neotěhotněla jsem. MUDr. Rožníčková doporučila hysteroskopii, laparoskopii a chromopertubaci. Zákrok proběhl v prosinci 2016, vše v pořádku až na pcos, ale to jsem věděla. V lednu 2017 mi paní doktorka navrhla lázně. Odjela jsme tedy do Františkových Lázní, kde jsem během 3 týdnů absolvovala různé procedury a lékařské prohlídky.

3. IVF- duben 2017

Stimulace opět probíhala lékem Gonal 125IU. Bylo získáno 15 oocytů, vitrifikováno 1 embryo. U embrya nebyla prokázána PCR amplifikace pravděpodobně z nedostatku genetického materiálu. Domluvili jsme se tedy na transferu embrya i bez vyšetření a byli jsme posláni na genetickou konzultaci k MUDr. Puchmajerové. Paní doktorka schválila transfer, který proběhl v červnu. Embryo se po rozmražení bohužel nevyvíjelo. Výsledek těhotenského testu byl negativní.

4. IVF- srpen 2017

Před tímto pokusem šel manžel na TESE - podařilo se získat 5 slámek, ale pro jistotu už jsme si domluvili i dárcovské sperma. Po stimulaci Gonal 125 IU bylo získáno 9 oocytů. Ty jsme nechali oplodnit napůl partnerovými a napůl dárcovskými spermiemi. Po domluvě s embryoložkou se transferovalo 3 denní embryo manžela a zbylá se 5. den vitrifikovala. Tento pokus byl úspěšný – otěhotněla jsem.

Náš Honzík oslavil 15. května 2019 své první narozeniny!

Tímto bych chtěla poděkovat hlavně MUDr. Rožníčkové. Byla vždy usměvavá, dokázala člověka podpořit, vždy vše krásně vysvětlila, dávala prostor k dotazům, nikdy nás neodbyla. Je to lékařka se srdíčkem na pravém místě. Náš dík patří také MUDr. Vikovi a všem sestřičkám z Gennetu, které byly vždy milé a usměvavé.

Markéta

Honzíkova cesta

Objednejte se pomocí našeho kontaktního formuláře nebo nám zavolejte

GENNET Praha 7: +420 222 313 000 · GENNET Liberec: +420 483 101 300

Kontaktujte nás Chci také zaslat svůj příběh