Blog

Otevřeli jsme nové genetické laboratoře světového formátu – GNTlabs by GENNET

16.08.2023

Ve čtvrtek 1. června jsme slavnostně přestřihli pásku nových genetických laboratoří GNTlabs by GENNET.

Vizi laboratoří představili v úvodních proslovech Generální ředitel GENNET Michal Fazekaš společně s Vedoucí lékařkou genetického program Monikou Koudovou. Laboratořím popřáli i CEO společnosti FutureLife- Francisco Lobbosco a Managing Partner Hartenberg Holding- Jozef Janov. Symbolicky tak laboratořím otevřeli dveře nejen ke spolupráci s klinikami ve skupině FutureLife, ale ambice GNTlabs směřují ke spolupráci s poskytovateli zdravotní péče z celého světa. Svou kapacitou a vybavením patří GNTlabs k největším a nejmodernějším genetickým laboratořím v Evropě. To umožní uspokojit poptávku po genetických službách mnohem rychleji, efektivněji a opět posunout úroveň poskytované péče výše.

Práce na nových laboratořích trvala více než 2 roky a ve dvou patrech moderní budovy na Praze 5 tak vzniklo technicky vyspělé zázemí pro laboratoře molekulární genetiky, cytogenetiky, PGT a bioinformatiky. Laboratoře navazují na svoji předchozí úspěšnou éru – jejich historie sahá do roku 1996, kdy MUDr. David Stejskal založil GENNET jako centrum lékařské genetiky. Postupným rozvojem rostl i význam laboratoří a objem prováděných testů a vyšetření. Se starými prostory v GENNET Letná na Praze 7 jsme se v první polovině roku 2023 rozloučili a přenechali toto místo primárně pro ambulantní péči o naše klienty.  

“Jsem velmi rád a děkuji všem, kteří se podíleli na vytvoření nových laboratoří – je to důležitý milník, který nám dává příležitost efektivně pomáhat nejen našim klientům prostřednictvím precizní a rychlé práce našich laboratoří, ale umožňuje nám se věnovat i dalšímu vzdělávání budoucích generací odborných pracovníků, genetiků a bioinformatiků.” dodává Generální ředitel společnosti Michal Fazekaš.

V GNTlabs by GENNET se i nadále budeme zaměřovat především na choroby a stavy ovlivňující plodnost, vedoucí k vrozeným vadám a také na dědičné nádorové choroby a genetickému testování embryí.


Otevřeli jsme nové genetické laboratoře světového formátu – GNTlabs by GENNET

Mohlo by vás zajímat

Novinka
24.06.2024

Vážené pacientky a vážení pacienti,  dovolujeme si vás informovat o prázdninovém provozu našich klinik od 1.7. do 30.8. 2024. Během svátků 5. a 6. července jsou kliniky GENNET otevřeny pouze pro objednané pacienty.

Novinka
18.06.2024

Vážení klienti, rádi bychom vám oznámili, že ve dnech od 24.6.2024 do 4.7.2024 bude mít MUDr. Viktor Vik a MUDr. Kateřina Šťastná Bedrnová dovolenou.

Ozvěny z Prague Spring Symposia 2024
Novinka
03.06.2024

Centrum lékařské genetiky a reprodukční medicíny GENNET, hrdý člen skupiny FutureLife, v pátek 24. května 2024 úspěšně hostilo Prague Spring Symposium 2024. Tato…

GNTlabs by GENNET partnerem Dne trombózy v Nemocnici Děčín: Ohrožuje vás trombóza? Zjistěte to ZDARMA!
Novinka
22.05.2024

Využijte jedinečnou příležitost nechat se ZDARMA a BEZBOLESTNĚ otestovat na trombofilní mutace. Zjistíte tak, zda máte geneticky danou zvýšenou srážlivost krve,…