Blog

Nový test GERT pomůže určit ideální čas pro transfer embrya

18.01.2023

Nově pacientkám nabízíme vyšetření GERT – GENNET Endometrial Receptivity Test (GENNET test citlivosti endometria), který jsme vyvinuli v našich laboratořích. Test umožňuje velmi podrobně kvalitativně vyšetřit děložní sliznici a určit tzv. receptivní okno endometria - čas, kdy je děložní sliznice ideálně připravena pro úspěšnou implantaci embrya. U každé pacientky individuálně tak pomáhá určit nejvhodnější čas k embryotransferu.

GERT je doporučen ženám

  • při opakovaných selháních implantace embrya
  • při problémech s děložní sliznicí
  • při opakovaných biochemických těhotenstvích.

Vyšetření se provádí bez anestezie biopsií děložní sliznice optimálně v cyklu předcházejícím cyklu, kdy je plánován přenos embrya. Lékař zavede přes děložní čípek tenký katetr a odebere vzorek, zákrok trvá 10 – 15 minut. Získaný materiál následně v laboratoři podrobíme speciálnímu genetickému testu. Na základě jeho výsledků lze vyhodnotit, zda test proběhl v ideálním čase nebo zda je implantační okno posunuto (což platí zhruba pro každou pátou ženu).

GERT je nadstavbové vyšetření neplodného páru, proto není hrazeno ze zdravotního pojištění. Cena testu je 10 500 Kč a pacienti si ho hradí jako samoplátci.


Mohlo by vás zajímat

Novinka
31.05.2023

Vážené klientky a klienti, ve čtvrtek dne 15.6. 2023 budou naše pobočky GENNET Praha 1, GENNET Praha 7 i GENNET Liberec fungovat od 12:00 v omezeném provozu.  

Naše lékařky prezentovaly GENNET na konferenci Drug Hypersensitivity Meeting 2023
Novinka
15.05.2023

Vedoucí lékařka programu alergologie a klinické imunologie MUDr. Lenka Sedláčková se společně s MUDr. Janou Vydlákovou zúčastnily konference Drug Hypersensitivity…

Novinka
07.05.2023

Vážení klienti,  v pondělí 8. května fungují naše kliniky v omezeném provozu pouze pro objednané pacienty.  Děkujeme za pochopení. 

MUDr. Dagmar Smetanová předsedala 54. konferenci gynekologie dětí a dospívajících
Novinka
04.05.2023

Na konci dubna se v Lednici sešli top odborníci dětské gynekologie, aby sdíleli své zkušenosti. Jsme moc hrdí, že na  54. konferenci gynekologie dětí…