Blog

Nový test GERT pomůže určit ideální čas pro transfer embrya

18.01.2023

Nově pacientkám nabízíme vyšetření GERT – GENNET Endometrial Receptivity Test (GENNET test citlivosti endometria), který jsme vyvinuli v našich laboratořích. Test umožňuje velmi podrobně kvalitativně vyšetřit děložní sliznici a určit tzv. receptivní okno endometria - čas, kdy je děložní sliznice ideálně připravena pro úspěšnou implantaci embrya. U každé pacientky individuálně tak pomáhá určit nejvhodnější čas k embryotransferu.

GERT je doporučen ženám

  • při opakovaných selháních implantace embrya
  • při problémech s děložní sliznicí
  • při opakovaných biochemických těhotenstvích.

Vyšetření se provádí bez anestezie biopsií děložní sliznice optimálně v cyklu předcházejícím cyklu, kdy je plánován přenos embrya. Lékař zavede přes děložní čípek tenký katetr a odebere vzorek, zákrok trvá 10 – 15 minut. Získaný materiál následně v laboratoři podrobíme speciálnímu genetickému testu. Na základě jeho výsledků lze vyhodnotit, zda test proběhl v ideálním čase nebo zda je implantační okno posunuto (což platí zhruba pro každou pátou ženu).

GERT je nadstavbové vyšetření neplodného páru, proto není hrazeno ze zdravotního pojištění. Cena testu je 10 500 Kč a pacienti si ho hradí jako samoplátci.


Mohlo by vás zajímat

Novinka
24.01.2023

Vážení klienti, rádi bychom vám oznámili, že ve dnech od 6. 2. 2023 – 10. 2. 2023  bude mít MUDr. Viktor Vik dovolenou.  

Revoluce v péči o těhotné nově v GENNET Letná
Novinka
19.01.2023

Nejvýkonnější a nejpokročilejší ultrazvukový přístroj nově pečuje o nastávající maminky na oddělení fetální medicíny na klinice GENNET Letná. Nově zde mají naši…

Inspirujte se projekty, které jsme podpořili v minulém roce. Zapojíte se také?
Novinka
18.01.2023

Jako každý rok, i v roce 2022 jsme finančně podpořili projekty, které pomáhají lidem se zdravotním hendikepem, šíří osvětu, snaží se ulehčit v náročných…

Novinka
18.01.2023

Nově pacientkám nabízíme vyšetření GERT – GENNET Endometrial Receptivity Test (GENNET test citlivosti endometria), který jsme vyvinuli v našich laboratořích.