Blog

Inspirujte se projekty, které jsme podpořili v minulém roce. Zapojíte se také?

18.01.2023

Jako každý rok, i v roce 2022 jsme finančně podpořili projekty, které pomáhají lidem se zdravotním hendikepem, šíří osvětu, snaží se ulehčit v náročných životních situacích a rozvíjí mladé naděje v oblasti medicíny a výzkumu.  Přečtěte si, kde GENNET a jeho zaměstnanci v loňském roce pomáhali.

Góly z Trstěnic pro malého Jindříška

GENNET se stal partnerem charitativního fotbalového turnaje Trstěnice Open 2022. Akce má vždy za cíl (nejen) finančně podpořit někoho, kdo neměl tolik štěstí jako zdraví lidé a v životě se musí prát se zdravotním hendikepem. Letos se v Trstěnicích kopalo pro Jindříška.

Jindříškovi je 12 let a narodil se jako zdravé dítě. V 18 měsících začal ale mít závažné neurologické problémy. Jeho onemocnění se projevuje podobně jako dětská mozková obrna. Nedovoluje mu samostatnou chůzi a jeho mentální vývoj neprobíhá tak jako u zdravého dítěte. Velkou část péče o Jindru tvoří speciální rehabilitace a fyzioterapie, které jsou finančně náročné. Finální výtěžek z charitativního turnaje šel proto na úhradu nákladných rehabilitačních pobytů, které chlapci pomáhají zvýšit celkovou pohyblivost.


Díky fotbalovému zápolení se pro dvanáctiletého Jindru podařilo vybrat úžasných 424 000 Kč!  
Celkově dokázali nadšení organizátoři turnaje v Trstěnicích pomoci potřebným už více jak jedním milionem korun!

Kateřina a její tým smečují pro Klub cystické fibrózy

Naše zdravotní sestřička Kateřina Virtová z liberecké pobočky GENNET už po čtvrté zorganizovala charitativní turnaj ve volejbale a GENNET je stálým partnerem akce. Výtěžek z této akce putuje na konto Klubu cystické fibrózy a pomáhá i v rodinách pacientů s touto diagnózou, kterým se aktuálně nedostává potřebné finanční podpory od zdravotní pojišťovny.
Katka začala turnaj pořádat poté, co byla cystická fibróza ve třech letech diagnostikována jejímu synovi. Ten v porodnici prošel novorozeneckým screeningem, bohužel jeho test byl falešně negativní (což se stává asi v 5% případů). Po podezření na onemocnění si Kateřina vyžádala test u synka znovu a výsledky její obavy potvrdily.
Pro Katku je cílem charitativního turnaje šířit osvětu: „Aby lidé věděli, že jsou tu lidé, kteří hodně kašlou, vykašlávají hodně hlenu, ale nemohou tím nikoho ohrozit. Naopak ostatní mohou svým bezohledným chováním v době viróz ohrozit je, nakazit respiračním onemocněním a tím jim nenávratně poškodit plíce. Chtěla bych, aby lidé byli (i díky turnaji) více ohleduplní, “ přeje si Kateřina.
Díky jejímu úsilí a pomoci nadšenců, které má kolem sebe, včetně kolegyň z kliniky, činil výtěžek z turnaje 62 000 Kč.
Zapojit se do pomoci můžete i vy – stačí si na webu Klubu cystické fibrózy vybrat, jak chcete přispět. Více informací ZDE.

Surrealistický kalendář, který pomáhá dětem s autismem

Děti úplňku – to je název sdružení rodičů dětí s autismem a mentálním hendikepem. Společnými silami se snaží pro sebe a své děti zajistit důstojný život, což je někdy velmi náročné, protože sociální podpora lidí s autismem a podobnými hendikepy je velmi nízká. A tak se rozhodli konat a pro své rodiny hledají podporu sami. Klinika GENNET se v roce 2022 rozhodla Děti úplňku podpořit nákupem uměleckých charitativních kalendářů Labyrint světa a ráj srdce / 400 let, který ilustroval Miroslav Huptych. Kalendář připomíná 400 let od vydání nejznámějšího díla Učitele národů Jana Ámose Komenského. Výtěžek z prodeje kalendářů se surreálnými malbami Děti úplňku využijí k financování výstavby domova pro osoby s autismem, kde se jim dostane patřičné podpory a kde budou moci prožít důstojný život. Kalendář je na dva roky, a proto je šance získat ho i nyní ZDE.

Fandíme mladým vědcům

GENNET patří k evropským lídrům na poli asistované reprodukce a genetiky. Významná část investiční prostředků míří do vlastního výzkumu a vývoje, stejně tak jako do dalšího vzdělávání našich specialistů. Abychom udrželi vysoký standard odborné péče, je zároveň velmi žádoucí podpořit zájem o vědu a medicínu u nastupující generace. Proto jsme se v roce 2022 stali hrdým partnerem Studentské vědecké konference Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Zaměstnanci GENNET se stali Ježíškovými vnoučaty

V prosinci se zaměstnanci GENNET zapojili do milého projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Primárně díky příspěvkům našich kolegů se nám podařilo vybrat částku, díky které jsme mohli potěšit paní Evu z Domova důchodců ve Sloupu v Čechách. Tato milá dáma napsala do svého dopisu pro Ježíška nové geriatrické křeslo, které by jí ulehčilo pohyb a bylo přizpůsobeno jejím specifickým potřebám. Rádi jsme přání paní Evy splnili. Těší nás, že jsme mohli přispět k tomu, aby pro ni byl pohyb po Domově jednodušší a příjemnější.


Inspirujte se projekty, které jsme podpořili v minulém roce. Zapojíte se také?

Mohlo by vás zajímat

Provoz klinik GENNET během květnových svátků
Novinka
29.04.2024

Vážené klientky a klienti, rádi bychom Vás informovali o otevírací době během květnových svátků 1. a 8. května.  V těchto dnech máme na všech pobočkách GENNET…

6. ročník evropského kongresu o volné DNA s GENNET účastí
Novinka
03.04.2024

Klíčem ke špičkové a efektivní péči jsou odborníci, kteří neustále pracují na zdokonalování svých znalostí. Proto se náš NIPT tým (tým pro neinvazivní prenatální…

Týmy GENNET prezentovaly výsledky studií na Martinské konferenci
Novinka
30.03.2024

Velmi nás těší aktivní účast našich odborníků v oblasti genetiky na Martinské konferenci 2024, které se konala v půlce března ve slovenském Martine. Letošní ročník…

GENNET na konferenci Kaprasův memoriál 2024
Novinka
28.03.2024

Velmi nás těší aktivní účast našich odborníků na konferenci klinické genetiky Kaprasův den 2024. Zástupci GENNET aktivně přispěli do programu konference našimi…